Представництво у сімейних справах. Сімейний адвокат

Представництво у сімейних справах. Сімейний адвокат

Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.

На жаль, дуже багатьом сім’ям доводиться зіштовхуватися з такими неприємними ситуаціями, як розлучення, розділ майна, позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів і т.д.

Основні види юридичних послуг, що надаються адвокатом Вікторією Джус:

Розірвання шлюбу. Розлучення.

До моменту, коли справа доходить вже до розлучення, у подружжя накопичується достатньо негативного ставлення один до одного. У такій ситуації роботи вистачає не тільки психологам, спеціалістам по сімейних взаємовідносинах, але і юристам, тому що саме по собі розірвання шлюбу і ланцюжок особистих і майнових наслідків цього кроку регулюється законом. Якщо пара приймає рішення про розірвання шлюбу, припинення сімейних відносин, юрист по сімейних питаннях допоможе їм врегулювати можливі сімейні спори, в тому числі, що стосуються майна і спілкування з дітьми. Якщо пара розлучається мирним шляхом за обопільною згодою, але поділ майна у шлюбі не був здійснений, можливо, з цього питання потрібна консультація юриста, розлучення при врегулюванні майнових відносин пройде швидко і спокійно.

Коли пара зважується на розлучення, юрист може допомогти у вирішенні немайнових питань. Грамотні консультації сімейного юриста покликані сприяти ухваленню рішення про те, з ким із батьків будуть проживати діти.

Юрист по сімейних спорах надасть Вам професійні консультації з сімейного законодавства, допоможе у складанні позовної заяви, представить Ваші інтереси в суді.

Поділ спільного майна подружжя.

Основним предметом спору подружжя при вирішенні питань про розірвання шлюбу, як правило, є поділ спільного майна подружжя. Моє завдання як сімейного юриста – захист майнових інтересів клієнта, в т.ч. визнання права власності на максимально можливу частину спільного майна подружжя. Поділ майна дозволить кожному з подружжя самостійно володіти, користуватися, розпоряджатися ним.

Незважаючи на рекомендації юристів і правозахисників, шлюбні контракти в нашій країні не набули широкого розповсюдження. З цієї причини спори між колишнім подружжям про поділ спільно нажитого в шлюбі майна розглядаються в судах із застосуванням загальних норм сімейного та цивільного законодавства, незалежно від розміру оспорюваного майна. Однак це не означає, що сторони не можуть здійснити поділ майна (при наявності взаємної згоди), уклавши письмовий договір.

Здійснити процедуру поділу, підготувати та оформити необхідні документи допоможе досвідчений сімейний юрист.

Визнання шлюбу недійсним.

Відповідно до законодавства недійсним визнається шлюб, коли встановлено, що
шлюб зареєстровано з особою, котра не розірвала попередній шлюб (з умислом чи без нього); шлюб зареєстрований між родичами прямої лінії, а також між рідними братами і сестрами; шлюб укладено з недієздатною особою.

Перелічені вище випадки, як правило, не породжують спору і порушення легко встановлюється із офіційних документів. При виявленні порушення законодавств зацінтересована особа повинна подати заяву з вимогою анулювати актовий запис про шлюб, яку розглядає держорган, реєструючий акти цивільного стану.

Але законом передбачено ряд випадків, коли шлюб може бути визнаний недійсним виключно в судовому порядку, наприклад, фіктивний шлюб або шлюб, який укладено з особою, котра приховала свою тяжку хворобу або хворобу, небезпечну для другого з подружжя і (або) їхніх нащадків.

Допомога юриста при визнанні шлюбу недійсним позбавить вас від багатьох складнощів при оформленні документів і вирішенні спірних питань, особливо якщо їх вирішення можливе виключно в судовому порядку.

Стягнення аліментів (заборгованності по аліментах).

Сімейний кодекс України передбачає як можливість примусу батьків виплачувати певні суми на утримання дітей, так і дітей забезпечувати гідне утримання батьків.

Питання стягнення аліментів є важливим, оскільки воно стосується найчастіше інтересів неповнолітньої дитини, на яку, власне, і можуть стягуватися аліменти, в тому числі і в судовому порядку. Я надаю клієнтам всю необхідну допомогу в питаннях стягнення аліментів на дитину в судовому порядку. Юридична допомога по стягненню аліментів у судовому порядку, в залежності від потреб клієнта, може полягати в наданні клієнту юридичних консультацій із питання способів сплати аліментів на дитину, стягнення аліментів на дитину в тому числі і в судовому порядку шляхом звернення до суду з позовом, розміру аліментів на дитину, яка передбачається Сімейним кодексом України.

Сімейний юрист допоможе у складанні позовної заяви про стягнення аліментів, доб’ється встановлення їх справедливого розміру.

Позбавлення батьківських прав.

Такий захід, як позбавлення батьківських прав, є найбільш жорсткою мірою сімейно-правової відповідальності, що застосовується до батьків, котрі не виконують своїх прямих обов’язків по відношенню до дітей. Розгляд подібних справ належить до виключної компетенції судових органів.

Сімейний кодекс України передбачає наступні підстави для розгляду питань про позбавлення батьків прав:

  • у випадках, коли дитина була залишена в пологовому будинку чи іншому лікувальному закладі та протягом шести місяців батьки до дитини не проявляли турботи без поважних причин;
  • у випадках ухилення від виконання своїх безпосередніх обов’язків по вихованню та матеріальному забезпеченню дитини;
  • у випадках жорстокого поводження з дитиною;
  • у випадках, коли батьки визнані хронічними алкоголіками або наркоманами;
  • коли дитину батьки примушують до бродяжництва або жебрацтва, або у випадках будь-якої іншої експлуатації дитини;
  • у випадках, коли батьки (або один з батьків) визнані винними у скоєнні злочинних дій у відношенні власних дітей.

Юрист у сімейних справах надасть допомогу в реалізації права на звернення до суду з вимогою позбавлення батьківських прав, яке мають батьки або опікуни, установи охорони здоров’я, навчальні чи інші офіційні дитячі установи, органи опіки, прокурор, а також дитина, яка досягла чотирнадцятирічного віку.

Слід згадати про наслідки в разі позбавлення батьківських прав:

  • втрачаються усі особисті немайнові права, особа звільняється від обов’язків по вихованню дитини;
  • втрачається право представляти інтереси дитини на законних підставах;
  • втрачаються права на отримання передбачених законом для сімей з дітьми пільг і соціальної допомоги;
  • втрачається можливість стати усиновлювачем або опікуном;
  • втрачається можливість отримання в майбутньому деяких майнових прав, наприклад, втрачається право на одержання утримання від дитини, право на спадкування.

Однак особа, що втратила в результаті судового рішення батьківські права, не звільняється від обов’язку компенсувати матеріальну складову, необхідну при вихованні дитини. За рішенням суду з такої особи можуть бути стягнути аліменти.

Поновлення батьківських прав.

Законодавством для осіб, позбавлених батьківських прав, передбачена можливість поновити ці права у випадках, коли батько (мати) скорегував свою поведінку, відмовився від шкідливих звичок, виправився і облаштував своє життя та має намір повернути свою дитину. У таких випадках складається позовна заява з вимогою про поновлення батьківських прав. На практиці дуже часто виникають складнощі в поновленні батьківських прав. Тому тут без досвідченого юриста не обійтися.

У будь-якому випадку адвокат Вікторія Джус надасть кваліфіковану консультацію та допоможе в ході судового процесу у справі про поновлення батьківських прав.

Встановлення батьківства. Визнання батьківства.

Як відомо, спори щодо встановлення батьківства та визнання батьківства вирішуються в судовій інстанції. Підставою для розгляду такого питання є заява одного з батьків або опікуна. У даному питанні супровід процедури юристом по сімейних справах буде необхідним, оскільки у зв’язку з крайньою делікатністю і складністю питання участь посередника спростить ситуацію для всіх причетних до процесу сторін.

Встановлення порядку і форми участі у вихованні дитини. Усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.

Нерідкі випадки, коли один із батьків після розлучення перешкоджає іншому або дідові та бабі спілкуватися з дитиною (онуками). Цивільне та сімейне законодавство України передбачають способи вирішення спірних ситуацій. Для цього потрібне звернення однієї із сторін до суду з вимогою визначити порядок участі у вихованні дитини.

У таких справах обов’язкова участь органів опіки. За підсумками розгляду таких справ виноситься судове рішення, в якому чітко описуються умови і порядок здійснення спілкування та участі у вихованні неповнолітньої дитини тим із батьків, хто окремо проживає від дитини або онуків із дідом та бабою.

Маючи значний досвід у вирішенні подібних спорів, я допоможу скласти позовні вимоги, які забезпечать найбільш повну реалізацію права на спілкування із дитиною.

Визначення місця проживання дитини. Зміна місця проживання дитини.

Після розлучення батьків, першим стоїть питання про те, з ким залишиться жити дитина. Зазвичай, дітей залишають матері, але нерідкі випадки спірних ситуацій. Є кілька способів вирішити спори про визначення місця проживання дитини: укласти угоду або провести судовий розгляд. Договір про визначення місця проживання дитини може укладатися тільки за взаємною згодою але, як свідчить практика, самостійно оформити його навряд чи вийде: дійти згоди буває деколи важко через накопичені образи і непорозуміння.

Зазвичай, спори про визначення місця проживання дитини вирішуються в судовому порядку, тому брати участь у такому складному спорі необхідно за підтримки досвідченого юриста з сімейних спорів.

Усиновлення дитини.

Справи по усиновленню дитини не можуть бути віднесені до сімейних спорів. Однак, щоб усиновити дитину, необхідно зібрати величезну кількість документів, це не тільки складно технічно, але і вимагає неймовірних душевних та психологічних зусиль. Крім того, подібні справи розглядаються судовою інстанцією. Підтримка досвідченого юриста буде величезною допомогою в вирішенні даного питання.

Одним із видів усиновлення є внутрішньосімейне усиновлення – коли один із подружжя усиновлює  дитину другого із подружжя. Проблема, яка може виникнути при такому усиновленні полягає в тому, що у дитини, як правило, є інший із батьків, який не проживає з дитиною але може заперечувати проти такого усиновлення. Отже, без допомоги досвідченого сімейного юриста в такій ситуації не обійтися.

Встановлення факту проживання однією сім’єю. Цивільний шлюб.

У сучасному світі сімейні відносини між чоловіком і жінкою все частіше стали визначатися терміном цивільний шлюб. З юридичної точки зору цивільний шлюб – це безглуздий ризик. Чому? Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя. Особливі складнощі з юридичного боку виникають, коли люди хочуть розлучитися, оскільки це тягне за собою серйозні правові наслідки: право на визнання майна, нажитого під час проживання однією сім’єю; право на стягнення аліментів; право на спадкування і багато іншого. У таких справах дуже важливо, щоб Ваші інтереси представляв у суді досвідчений юрист.

Виїзд дитини за кордон без згоди батька(матері).

Згідно законодавства України при виїзді дитини за кордон з одним із батьків необхідна нотаріально завірена згода другого із батьків.

Виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків можливий в наступних випадках:
якщо другий із батьків є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропуску через кордон України;
якщо в паспорті батька, з яким їде дитина, або у проїзному документі дитини, є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.

За наявності оригіналів або нотаріально засвідчених копій одного з таких документів: свідоцтва про смерть другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом РАЦС, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька зі слів матері; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про надання дозволу на виїзд дитини за межі України, без згоди та супроводу другого з батьків.

Для виїзду за кордон матері-одиначки з дитиною потрібна довідка про народження дитини з РАЦСу із зазначенням про те, що відомості про батька дитини внесені з її слів.

У разі смерті одного з батьків дитини для виїзду з цією дитиною за кордон другому із батьків потрібно мати при собі свідоцтво про смерть або його нотаріально засвідчену копію.

Буває, що місце проживання батька дитини взагалі невідоме, зв’язок з ним загублений, і матір фізично не може зустрітися з ним та отримати згоду.

На жаль, дуже часто зустрічаються ситуації, коли батько не дає своєї згоди на виїзд дитини за кордон із матір’ю (бувають і протилежні випадки, коли дитина живе з батьком, а згоди на виїзд дитини не дає мати, але це скоріше виняток із правил). Іноді недбайливі батьки і матері навіть йдуть на шантаж, вимагаючи за свою згоду гроші або відмову від аліментів.

Але з будь-якої ситуації є вихід. У разі, якщо батько (мати) відсутній більше року і його фактичне місце проживання невідоме, то в судовому порядку можна визнати таку людину безвісно відсутньою. Це рішення суду буде надалі постійною підставою для виїзду дитини за кордон із кожним із батьків.

Якщо батько (мати) не приймає участі у вихованні та утриманні дитини, допускає насильство і жорстокість по відношенню до дитини, є хронічним алкоголіком або наркоманом, або засуджений за умисний злочин відносно дитини, то такого батька (матір) можна також у судовому порядку позбавити батьківських прав. Після цього дитина зможе безперешкодно виїжджати за кордон у супроводі другого із батьків.

Для реалізації цих варіантів потрібно багато часу, і при наявності таких рішень суду дитина зможе виїжджати за кордон необмежену кількість разів, до досягнення нею повноліття (або до рішення суду про поновлення батьківських прав, що буває на практиці вкрай рідко).

Оптимальним варіантом для вирішення проблеми є звернення до суду з позовом про надання дозволу на виїзд дитини за межі України без згоди та супроводу другого з батьків.

Вигідність цього варіанту в тому що, як правило, на цей судовий процес іде менше часу ніж в інших випадках.

Я маю достатній досвід успішного проведення судових процесів, пов’язаних із отриманням дозволу суду на виїзд дитини за кордон з одним із батьків без згоди та супроводу другого із батьків.

Послуги, що надаються адвокатом Вікторією Джус включають:

  • аналіз матеріалів справи та підготовка юридичного висновку;
  • складання позовної заяви та підготовка документів для звернення до суду;
  • участь в судових засіданнях;
  • складання процесуальних документів (відзивів, заперечень, пояснень, клопотань, заяв);
  • підготовка та відправлення апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції;
  • підготовка та подача касаційної скарги;
  • оскарження ухвал у справі;
  • представництво інтересів клієнта в органах державної виконавчої служби (підготовка та подача заяв, клопотань, скарг та ін.);
  • складання та аналіз шлюбних договорів;
  • супровід процесу усиновлення.
 

Досвід і професіоналізм адвоката Вікторії Джус , знання особливостей сімейного права, співпраця з державними органами, індивідуальний підхід до кожного клієнта дозволяє нашій команді досягати потрібного результату при вирішенні Ваших проблем.

Що включають юридичні консультації по сімейним справам?

Сімейне право регулює всі сімейні справи, майнові та немайнові відносини між людьми, починаючи від встановлення опіки та укладення шлюбу, до розлучення, позбавлення батьківських прав та сплату аліментів. 

Юрист по сімейному праву має бути залучений до вирішення таких питань:

  • розірвання шлюбу, розлучення;
  • поділ спільного майна подружжя;
  • визнання шлюбу недійсним;
  • визначення розміру аліментів, стягнення заборгованостей по аліментах;
  • позбавлення права піклування, опіки та батьківських прав;
  • поновлення батьківських прав;
  • встановлення та визнання батьківства;
  • визначення та зміна місця проживання дитини;
  • виїзд дитини за кордон без згоди другого із батьків (батька або матері).

Адвокат сімейного права Джус Вікторія Віталіївна надає широкий спектр послуг щодо супроводу сімейних справ та максимального захисту ваших інтересів:

  • аналіз справи та юридичний висновок щодо подальшої стратегії;
  • складання заяв та підготовка документації для звернення до суду;
  • супровід у судових засіданнях;
  • складання процесуальних документів;
  • подання скарг на рішення суду;
  • оскарження ухвал;
  • представництво клієнта в органах державної виконавчої служби;
  • складання та аналіз шлюбних договорів;
  • повний супровід усиновлення, встановлення опіки.

У кожній справі сімейний адвокат Вікторія Джус вичерпно проінформує вас про ваші права та обов’язки та наполегливо захищатиме ваші інтереси як поза судом, так і в суді.

Коли необхідно проконсультуватися з сімейних питань?

Немає загальної відповіді на те, коли саме варто звернутися з проблемою до адвоката чи юриста сімейного профілю, але краще зробити це якомога раніше, щоб сімейний юрист правильно, максимально ефективно та чітко підготував стратегію роботи. Для складних, особливих проблем у чітко визначеній спеціалізованій галузі особливо доцільним буде проконсультуватися з відповідним спеціалістом-юристом.

Сімейне право: коли мені потрібен юрист по сімейним справам?

Оскільки сімейне право регулює багато різних окремих сфер, порада юриста-фахівця часто є найбезпечнішим способом прийняття розумних і ефективних рішень. Особливо, коли на карту поставлено багато, не варто діяти поспішно та не підготовлено, краще вчасно звернутися до досвідченого адвоката по сімейному праву Джус Вікторії Віталіївни. 

Спеціаліст інформуватиме вас про ваші права та обов’язки, коли Ви повинні заперечувати проти рішення та чи варто звертатися до суду. Також варто звернутися до юриста, якщо Ви хочете перевірити документи на наявність помилок або створити нові юридично безпечним способом. 

Адвокат по сімейним справам в Ірпені: тримаємо руку на пульсі судової практики

Соціальна структура кожного клієнта дуже індивідуальна, сімейне право постійно переглядається, впливаючи на важливі рішення в особистому житті, ми завжди перевіряємо та моніторимо рішення Верховного Суду України, щоб мати змогу надавати якісні консультації та ефективні моделі захисту ваших прав та інтересів.

Оскільки сімейні запитання завжди дуже складні юридично та емоційно, а ситуації можуть бути досить напруженими, коли страждають діти, ми прагнемо допомогти якомога скоріше! Адвокат Джус Вікторія Віталіївна займається всіма питаннями сімейного права та гарантує, що Ви забезпечете свої права та права дітей. Юридична допомога полегшить вашу ситуацію, захистить у суді та поза судом. Звертайтесь в нами також за такими послугами:

  • шлюбний договір;
  • угода про наслідки роздільного проживання або розлучення;
  • мирне розлучення;
  • позов на розлучення;
  • розрахунок вимог до аліментів;
  • опіка;
  • спори щодо нерухомості.

В нас найдосвідченіша команда та найкраща ціна за послуги адвоката у сімейних спорах! Якщо у вас виникли питання щодо сімейного права, Ви можете отримати первинну консультацію просто зараз за телефоном або зверніться до нашого офісу (місто Ірпінь).