Зміна розміру статутного капіталу підприємства
Зміна розміру статутного капіталу підприємства
Статутний капітал – це сукупність в грошовому еквіваленті внесків засновників при створенні підприємства для забезпечення його діяльності в розмірах, визначених установчими документами. Статутний капітал є незмінним протягом діяльності підприємства (якщо засновники підприємства не приймуть рішення про зміну його розміру). Статутний капітал не має матеріального визначення. Він є сумою внесків засновників у грошовому вираженні. Кожен учасник може внести свій внесок у статутний капітал у будь-якому вигляді – грошовими коштами, матеріальними і нематеріальними активами. Після того, як засновники внесли свої внески, підприємство отримує в своє розпорядження кошти, матеріальні та нематеріальні активи. Для початку діяльності підприємство використовує ці кошти, матеріальні та нематеріальні активи.
Статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю складається з вкладів його учасників. Розмір статутного капіталу дорівнює сумі вартості таких вкладів. Статутний капітал підлягає сплаті учасниками товариства до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства.
Зміни до статуту, пов’язані із зміною розміру статутного капіталу та / або із зміною складу учасників, підлягають державній реєстрації у встановленому законом порядку.
Рішення про зменшення статутного капіталу товариства надсилається поштовим відправленням всім кредиторам товариства не пізніше триденного строку з дня його прийняття.
Зменшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після повідомлення в порядку, встановленому законом, усіх кредиторів. У цьому разі кредитори мають право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов’язань товариства та відшкодування їм збитків.
Збільшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після внесення усіма його учасниками вкладів у повному обсязі. Порядок внесення додаткових вкладів встановлюється законом і статутом товариства.
Є певні умови законодавства, пов’язані із збільшенням і зменшенням статутного капіталу:
- статутний капітал, повинен бути сформований на 100% до моменту його збільшення.
- при зменшенні статутного фонду – зміни набирають чинності через 3 місяці з моменту їх державної реєстрації. Також обов’язково повідомлення у пресі про зменшення статутного капіталу.
Етапи державної реєстрації змін розміру статутного капіталу:
- підготовка та підписання пакету документів для реєстрації змін статутного капіталу;
- реєстрація змін в районній державній адміністрації;
- повідомлення, про реєстрацію змін, податкових органів, органів статистики та пенсійного фонду.
Документи та інформація, необхідні для початку роботи по зміні розміру статутного капіталу:
- виписка з Єдиного державного реєстру або свідоцтво про державну реєстрацію;
- довідка статистичного управління;
- діюча редакція статуту та зміни до нього (за наявності);
- довідка про взяття на облік в податковій за формою 4-ОПП;
- ксерокопії паспортів та ідентифікаційних номерів всіх засновників фізичних осіб;
- інформацію про розмір статутного капіталу;
- іншу необхідну інформацію (визначається індивідуально для кожного клієнта).
Досвід і професіоналізм адвоката Вікторії Джус , співпраця з державними органами, індивідуальний підхід до кожного клієнта роблять нашу роботу бездоганною, а досягнення мети – гарантованим.