Продовження строку перебування іноземця в Україні

Строк перебування іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в’їзду, а також осіб без громадянства обмежено строком дії візи. Тобто, іноземець чи особа без громадянства може тимчасово перебувати на території України протягом наданого візою дозволеного строку перебування, але не більше ніж до останнього дня строку дії візи.

Громадяни держав з безвізовим порядком в’їзду можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.

Під час перебування на території України обчислення дозволеного іноземцю строку перебування здійснюють посадові особи ДМС шляхом відрахування 180 днів назад від дня контролю (дня, на який необхідно визначити законність перебування іноземця на території України). Іноземець не порушив зазначений строк, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував на території України не більше 90 днів.

Обчислити строк перебування можна за допомогою сервісу «Міграційний калькулятор», який знаходиться на офіційному веб-сайті Державної міграційної служби України.

Заява подається особисто повнолітнім дієздатним іноземцем або особою без громадянства чи законним представником повнолітньої недієздатної особи.

Необхідні документи:

  • заява про продовження строку перебування на території України, яка формується під час подачі документів в електронному вигляді;
  • документи, що підтверджують наявність підстав для подальшого перебування на території України;
  • дійсний паспортний документ іноземця;
  • паспорт приймаючої сторони (фізичної особи) або представника приймаючої сторони (юридичної особи);
  • документи, що підтверджують наявність достатнього фінансового забезпечення для покриття витрат, пов’язаних із перебуванням іноземця або особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони;
  • документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або документ про звільнення від його сплати.

Рішення про відмову в продовженні строку перебування може бути протягом 10 календарних днів з дати його прийняття оскаржено іноземцем або особою без громадянства в адміністративному порядку до ДМС (якщо воно прийняте територіальним органом ДМС) або до суду в установленому порядку. До скарги на рішення про відмову в продовженні строку перебування при цьому необхідно долучити документи, які підтверджують наявність підстав для його перегляду та відміни.

У разі порушення іноземцем або особою без громадянства встановленого строку перебування на території України заява про продовження строку перебування на території України приймається після притягнення іноземця або особи без громадянства та приймаючої сторони до адміністративної відповідальності.