Дублікати документів (РАЦС)
Будь-яка зміна цивільного стану фіксується відповідним документом у вигляді свідоцтва будь то народження, одруження, розлучення, зміна персональних даних або смерть. Видачею вищевказаних документів на території України займаються регіональні відділи реєстрації актів цивільного стану, які безпосередньо підпорядковуються Міністерству юстиції. У житті трапляються різні ситуації, пов’язані з втратою або псуванням таких свідоцтв, тому щоб відновити свідоцтво про народження необхідно звертатися безпосередньо в органи РАЦСу.
У разі втрати або псування документів, видані органами РАЦС (свідоцтва, витяги тощо) громадяни можуть отримати дублікат.
Дублікат (повторний) документ, виданий органами РАЦСу – документ повторно виданий документ зі всією інформацією яку містить оригінал і з тотожною юридичною силою, що й оригінал, відрізняється тільки датою видачі.
Для отримання повторного документа слід звертатися в той державний орган, який видавав оригінал. Втрата юридичної сили нормативно-правового акта, на підставі якого був виданий документ, не є підставою для відмови у видачі дубліката документа. Єдиною причиною, по якій видати дублікат не вийде, є припинення діяльності відповідного державного органу. В такому випадку видача дубліката документа виконується правонаступником даної організації або архівною установою.
Для повторної видачі доступні такі свідоцтва:
• про народження;
• про смерть;
• про зміну імені;
• про шлюб;
• про розірвання шлюбу.
•
Також можна зробити дублікат витягів з РАЦСів:
• смерті;
• зміни імені;
• шлюбу;
• розірвання шлюбу.
Які документи необхідні для отримання дубліката свідоцтва про народження:
1. Паспорт заявника.
2. Копія/фото втраченого оригіналу або точні дані відповідного свідоцтва, що підлягає витребуванню.
3. Заява за встановленим зразком.
4. Квитанція про сплату державного мита.
При отриманні дубліката свідоцтва про смерть заявником може виступати будь-який родич або потенційний спадкоємець, який не перебував у спорідненості з померлим, але згаданий у його заповіті.
Які документи потрібні для отримання дублікату свідоцтва про смерть:
1. Паспорт заявника.
2. Заповнений бланк заяви.
3. Будь-які документи, що підтверджують родинний зв’язок між заявником та покійним.
4. Свідоцтво про зміну прізвища та/або імені (за наявності ).
5. Квитанція про сплату державного мита.
Дублікат документа про шлюб отримують за аналогічною процедурою. Потрібно подати заяву, паспортні дані чоловіка та дружини, сплатити держмито. Для витребування свідоцтва достатньо звернутися до РАЦС одного з подружжя.
Повторно замовити свідоцтво чи витяг з Реєстру можна не лише стосовно себе, але й стосовно найближчих родичів. Для цього потрібно додати скан-копії документів, що підтверджують родинні стосунки.
Існує ще один важливий нюанс – свідоцтва видаються тільки в тій країні, де відбувалася реєстрація. Наприклад, ви народилися в Грузії, але все життя живете в Україні і маєте українське громадянство, тоді із запитом про відновлення доведеться звертатися до Грузії, пройшовши встановлену процедуру. Для цього заявник або довірена особа в обов’язковому порядку оплачує передбачені законодавством мита.
Ми готові швидко допомогти отримати потрібний повторний документ у найкоротші терміни без зайвих проблем.
Повторній видачі не підлягають:
1. Свідоцтво про народження вже померлих на момент звернення осіб,
2. свідоцтво про шлюб, який вже розірваний.
Однак, замість зазначених свідоцтв можна отримати відповідні витяги.
Вартість послуги: за домовленістю. Визначається індивідуально, залежить від дати видачі, місця видачі відповідного документа та інших особливостей.
Строк отримання документу – в залежності від складності ситуації, орієнтовно 10 робочих днів.
Книги державної реєстрації актів цивільного стану зберігаються у відділах державної реєстрації актів цивільного стану протягом 75 років з часу складання актових записів цивільного стану, включених до цих книг, і передаються на постійне зберігання до відповідних державних архівних установ. Бувають випадки, , наприклад, коли бажають підтвердити ступінь споріднення, роблять запити на отримання документу в РАЦС, а він вже переданий в архів. Архівні довідки не легко отримати, так як часто не вистачає відомостей про особу або іншої інформації. В такому випадку, ми можемо допомогти Вам вирішити в яку державну архівну установу подавати документи, подати запит в архів в залежності від місця видачі документу та інших особливостей, отримати таку архівну довідку або знайти інші шляхи вирішення проблеми.